top of page

O Akademii

IMG_20220802_181641.jpg
IMG_7115_edited.jpg
DSCF4217.JPG

Akademia Psa Pracującego to szkoła dla psów, w której ludzie spotykają się ze swoimi psami i gdzie psy spotykają swoich ludzi.

To motto przyświeca wszystkim naszym działaniom. Wymyślono je przy opracowywaniu pierwszego programu szkoleniowego Akademii. Powstało jako odpowiedź na pytania: Co jest celem kursu? Co chcielibyśmy zaoferować klientom? Jak pogodzić z tym wszystkim możliwość dania psom bycia psami.


Chcieliśmy stworzyć miejsce, które umożliwi wspólne zrozumienie dwóch bardzo różnych gatunków – homo sapiens i cannis familiaris.

W ramach tego podejścia bardzo zależy nam na budowaniu wiedzy i szacunku wobec szczegółowych potrzeb, jakie charakteryzują oba gatunki.

Naszym celem NIE JEST posłuszeństwo psa na placu szkoleniowym.

Naszym celem jest odnajdywanie we wspólnej pracy z psem wzajemnego zaufania i zrozumienia, które przekładają się później na wszystkie aspekty życia człowieka i psa.

Praca na zamkniętym placu szkoleniowym w Akademii ograniczona jest do minimum, a większość naszej pracy to bycie wszędzie tam, gdzie psiarze spędzają czas z psami. Poszukujemy realnych rozwiązań, które sprawdzają się w codziennym życiu.

Oferujemy wiele aktywności z psami. Wszystkie posiadają oczywiście program i założenia, według których właściciel i jego pies zdobywają kolejne umiejętności. Trzymanie się jednak tego programu jest dopiero na szarym końcu celów, jakie realizuje instruktor podczas kursu.


Najważniejsze to uzbrojenie naszych klientów (na dwóch i czterech nogach) w poczucie wzajemnego szacunku i respektowanie prawa do własnej przestrzeni.


W kolejnym etapie, podpowiadanie jak tworzyć mocną więź porozumienia.


Następnie, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych.

Dopiero na końcu uczymy komend.


Z naszego doświadczenia wynika, że po spełnieniu pierwszych warunków, wszelkie komendy przychodzą same i są doskonale wypracowane.


Na początku kursów pytamy naszych klientów, czego chcą nauczyć swojego psa - na końcu już wiedzą, jak tego dokonać bez naszej pomocy.

bottom of page