top of page

Nasi instruktorzy

piotrekzdjecie.png

Piotr Smurawa

założyciel i instruktor Akademii

W Akademii prowadzi warsztaty tropieniowe i z pracy węchowej, udziela porad behawioralnych i nadzoruje wszystkie pozostałe działania.

Uczestniczył jako słuchacz i prelegent w wielu seminariach, kursach i warsztatach krajowych oraz międzynarodowych.

Pracował w komisji szkolenia psów Polskiego Związku Kynologicznego.

Najwięcej nauczył się od psów, ich właścicieli i młodych instruktorów, którzy swoim zapałem zawsze mobilizują do przesuwania horyzontu poza nowe lądy.

Z wykształcenia: psycholog społeczny, ze specjalizacjami z psychologii policyjnej, psychologii w biznesie, reklamie. Terapeuta w orientacji systemowej. Ponadto cukiernik. Zarabia na życie zarządzając nieruchomościami pewnego koncernu.

Z zamiłowania: mąż/rodzic, psiarz, wspinacz/alpinista, wariat.

dorotazdjecie.png

Dorota Jarczyńska-Smurawa

założycielka i instruktorka Akademii

Ukończyła studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i leczniczej, instruktor dogoterapii, pracuje z młodzieżą i osobami dorosłymi, prowadzi warsztaty z zakresu psychopedagogiki i socjoterapii. Prelegentka seminariów i konferencji polskich i międzynarodowych o tematyce dogoterapeutycznej i kynologicznej, organizowanych m.in. przez UAM w Poznaniu. Koordynator prac młodzieżowej grupy wolontariuszy Klubu „8 Wspaniałych”, laureatka konkursu „Serce na dłoni” (2005), wyróżniona Przez Prezydenta Miasta Poznania za działalność na rzecz szerzenia wiedzy kynologicznej i dogoterapii w konkursie  „Wolontariusz Roku” (2006).

Członkini założycielka Stowarzyszenia Miłośników Sportu Zaprzęgowego Klub „ToGo” (2004). Fundatorka Fundacji na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej „Mały Piesek Zuzi”. Twórczyni i propagatorka programów edukacyjnych z zakresu kynologii dla dzieci i młodzieży. Koordynatorka i realizatorka projektów dla wolontariuszy i dogoterapeutów. Współautorka i realizatorka pilotażowych programów: socjoterapeutycznego dla młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych „Stado bez kitu” oraz edukacyjnego dla młodzieży „Podchody z psem”.

Organizatorka obozów kynologicznych „Baw się i wypoczywaj z psem”. Specjalizuje się w socjalizacji i szkoleniu szczeniąt w oparciu o metody pozytywnych wzmocnień.

Weronika.png

Weronika Grzybowska

instruktorka Akademii

Za dnia tłumaczka i nauczycielka języka koreańskiego, w wolnych chwilach zgłębia techniki behawioralne w pracy z psem. Od wielu lat związana jest z edukacją młodzieży i dorosłych, organizuje warsztaty i obozy w Polsce i za granicą.

Ukończyła filologię koreańską ze specjalnością nauczycielską w Poznaniu oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Seulu.

 

Ukończyła kurs instruktorski w Akademii Psa Pracującego pod okiem Piotra Smurawy. Instruktorka Rally–o. Uczestniczy w licznych seminariach kynologicznych, między innymi sztuczkowych.

W pracy ze swoim buldogiem francuskim Rupertem skupia się na treningach wykorzystujących metodę kształtowania. Niedawno zaczęła również prace treningowe związane z dyscypliną Rally-o, która we wspaniały sposób łączy przyjemne z pożytecznym ucząc psa podstawowych zasad posłuszeństwa, a Weronikę pokory.

Waran-1.png

Jacek "Waran" Wojnarowski

instruktor Akademii

Absolwent psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Podczas studiów szczególnie zainteresował się relacjami na linii człowiek – pies oraz wpływem obecności psa w życiu człowieka na jego psychikę. Ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe na poznańskim oddziale Uniwersytetu SWPS z psychologii zwierząt, podczas których poszerzył wiedzę z zakresu behawiorystyki psów, kotów oraz koni. Posiada dyplom dogoterapeuty uzyskany na szkoleniu w Fundacji “Mały Piesek Zuzi”.

 

Swoją przygodę z Akademią Psa Pracującego rozpoczął jako wolny słuchacz, biorąc udział w obozach z tropienia i zajęciach z posłuszeństwa. To właśnie wtedy zafascynowały go niezwykłe możliwości psiego zmysłu węchu oraz związane z tym metody zacieśniania więzi między czworonogami i ich właścicielami. Pragnie pomagać ludziom i zwierzętom w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem.

W Akademii prowadzi zajęcia z tropienia Poznańskiej Grupy Tropiącej oraz udziela konsultacji indywidualnych.

bottom of page